Anket Sitelerinden Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

Anket Sitelerinden Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?


Daha önceden Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı? konusunda sistemin nasıl işlediğini anlatmıştım. Şimdi de anket sitelerinde anket doldururken dikkat edilmesi gerekenleri anlatacağım.

Bilindiği gibi anket çalışmaları firmaların kullandığı pazarlama yöntemlerinden sadece birisidir. Bu yöntemler arasında alışveriş merkezlerinde özellikle hafta sonu açılan stantlarda ürünlerin ücretsiz denettirilmesi, adresinize ücretsiz numune gönderimi hatta kapınıza poşet içinde asılması gibi uygulamalar da bulunmaktadır. Hepsinin değişik maliyetleri ve faydaları bulunmaktadır. Anket çalışmaları kullanıcıların ürün hakkındaki fikirlerini daha kapsamlı öğrendiği için daha çok dikkate alınmaktadır.

Bu anketleri en kısada zamanda tüketicilerle buluşturup sonuçlara ulaşmak gerekmektedir. Çünkü rakipleriniz de bir yandan çalışmakta ve hızlı olanın fark yarattığı bir çağdayız. Bunun için teknolojini nimetlerinden e faydalanılmakta ve anket siteleri kullanılmaktadır. Anket siteleri aslında anketi dolduran kişilerle anketi yayınlayarak bilgi toplamak isteyen şirketler arasında aracılık yapmaktadır. Bu şirketlerden aldıkları ücretten kendilerine bir komisyon alıyorlar ve geri kalan parayı anketi dolduran kişiler arasında dağıtıyorlar.

Fiyatlamada esas olan etken anketi yayınlayan şirketin bu araştırma için harcamayı göze alarak ayırdığı bütçedir. Bu bütçe sabit ise alınan para ankete katılanlar arasında eşit olarak paylaşılmaktadır ve anketten alacağınız ödeme belli değildir. Bu yüzden bazı anketlerde katılımcı sayısı sınırlı tutulmaktadır. Anket sayfasına ulaştığınızda bu anketin süresi ya da katılımcı sayısı dolmuştur şeklinde bir mesajla sizi uyarırlar. Çoğu zaman anket kapalı olsa da bazı anketleri açık bırakırlar ama doldursanız da ödeme almayacağınızı bildirirler. Bu yüzden anket doldururken zamanlamaya dikkat etmekte fayda var. Bir diğer yöntem ise ankete katılan kişi sayısınca ödeme yapılmasıdır. Burada ankette alacağınız ödeme bellidir. Anketi doldurmadan alacağınız parayı bilirsiniz.

Doldurulan anket başına ödeme yapan anket sitlerine ulaşmanız için birçok yöntem var. Bunlardan birincisi arama motorlarına girip anket firmalarının sitelerine ulaşmak, Türkiye’ye ödeme yapıp yapmadıklarını öğrenmek, üye olup anketleri doldurmak. Ödeme zamanı gelince de firmanın güvenilir olup olmadığını yaşayarak öğrenmek. Güvenilir bir firma değilse doldurulan anketler için harcadığınız zamana bir sünger çekebilirsiniz.

Diğer yöntem ise bu siteleri internette araştırmak. Ödeme yaptığını ve yapmadığını söyleyen kullanıcı deneyimlerine rastlayabilirsiniz. Ödeme yaptığını iddia edenlerin firmaların elemanı yoksa gerçekten kullanıcı olup olmadıklarını bilemezsiniz. Bazı firmaların sahipleri ya da çalışanları değişik nickler alarak memnuniyetlerini dile getiren yazılar yazmakta bazen de gelen eleştirilere cevap vermektedir. Bu bir gerçek. Örnek olarak A.W. Surveys firması internette özellikle Türkler arasında en yaygın bilinen firmadır. Hemen üye olun, anket doldurun, yarım saatte 27$ kazanın gibi sloganlarla internette reklamları dönüyor. Bu firmadan ödeme alamazsınız çünkü Türkiye dâhil bazı ülkelere ödeme yapmıyor. Bunu sitelerinde de bulmak mümkün fakat ülkelerin isimleri açıkça yazmıyor. Firma ile yazışarak bu bilgiyi teyit ettim. Ödemeler paypal ile yapılıyor. Nereden bilecekler benim Türk olduğumu diyenler var fakat göz ardı edilen nokta anketlerin online olması ve IPnizden yerinizin tespit edilebilmesidir. Kısacası boşu boşuna bu firmaya kayıt olmakla zaman kaybetmeyin. Zaten adı birçok forumda scam yani dolandırıcı olarak geçiyor.

Son yöntem ise anket doldurarak para kazanmak isteyenler için hazırlanmış Anket Rehberi 2010, Anket Listesi ve Kazanç Sistemi gibi rehber kitaplardan birini satın almak. Bu rehberlerin içinde sizler için derlenmiş anket siteleri bulunuyor. Bu rehberleri satın aldıktan sonra yapmanız gerekenler:

Size doldurmanız için gönderilecek anketlere özel bir eposta hesabınızın olmasında fayda var. Çünkü anketlerin arasında normal özel mailleriniz gözden kaçabilir. Ya da belirli bir süre sonra anket doldurmaktan vazgeçerseniz anketler için açtığınız maili kontrol etmezsiniz olur biter. Bunun için ücretsiz mail servislerinden birini kullanabilirsiniz.

Bu ekitaplardaki anket sitelerine üye olarak açık olan anketleri doldurmak ve mailinize gelecek anketleri beklemek. Anketler süreli olduğu için emailinizi günlük olarak takip etmenizde fayda var.

Bu anket doldurma siteleri size zengin olma ya da kısa yoldan köşeyi dönme fırsatı vermez. Boş zamanlarınızı değerlendirirken anket doldurmaya ayırdığınız zamanın karşılığını size para ödeyerek verir. Bu yüzden bu işe girişmeden önce iyi düşünün daha sonra bu para neden az demeyin. Kazancınızı arttırmak için daha fazla anket doldurmanız gerekiyor. Sitelerdeki anketler de sınırlı ve süreli olduğu için daha çok siteye üye olmalı ve daha çok zaman ayırarak bu anketleri doldurmalısınız. Anket Rehberi 2010, Anket Listesi ve Kazanç Sistemi gibi rehber kitapların her birinde 100 – 300 arasında anket sitesi yer almaktadır.

Anketlerde sorulan sorular hobileriniz, zevkleriniz ve alışkanlıklarınızla ilgili genel sorulardan oluşuyor. Bu anketleri yaptıran firmalar kalkıp da terzi gibi size özel ürün üretmeyecekler. Bir ürün çıkartıp mümkün olduğu kadar fazla insana satmaya çalışacaklar ve insanların ürün hakkındaki beğenileri bilirlerse ona göre yatırım yapacaklar. Bu yüzden anket sorularını cevaplarken dürüst olun ve cevapları uydurmayın. Aynı soruyu farklı ifadelerle sorarak kendinizle çelişip çelişmediğinizi de ölçebilirler. Bu sebeple anketleri sadece parası için doldurduğunuz ve cevapları salladığınız anlaşılırsa üyeliğiniz sonlandırılabilir ve önceden hak ettiğiniz kazançlarınız da anket sitesinin kasasında kalır.

Bakın yaşanmış bir olay :

Türkiye’de prezervatif pazarına girmeden önce bir anket çalışması yapan ve bu anketin sonuçlarına göre bir satış stratejisi belirleyen, Condomi firmasının yetkilileri, ne yapacaklarını şaşırmış durumdalar. Çünkü Türk erkeklerinin ankete verdikleri cevaplarla tercih ettikleri prezervatifler arasında büyük fark var. Türk erkekleri, anketteki soruya XXL (en büyük boy) prezervatif kullandıklarını belirttiler. Firma buna göre ithalat yaptı, ama ürünlerinin yarısını bile satamadı. Çünkü Türk erkekleri daha çok ‘‘geciktiricili’’ prezervatifleri satın aldı. – Cosmo Türk

Anket çalışması yaptıran bir firma bu şekilde yanıltıcı sonuçlara ulaşırsa bir daha anket çalışması yaptırmaktan kaçınır ve bu da sitelere eklenecek anket sayısını ve kazancınızı düşürür. Bu yüzden sorulara çok açık ve net cevap verin. Çok özel soru çıkmaz zaten.

Sonuç olarak; boş zamanlarınızı değerlendirmek için anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız ister yukarıda dediğim gibi ara motorlarını kullanarak deneme yanılma yöntemine gidin isterseniz bu süreci hızlıca atlamanızı sağlayacak Anket Rehberi 2010, Anket Listesi ve Kazanç Sistemi isimli elektronik kitaplardan (ebook) birini alın. Sadece Anket işi bana yetmez derseniz Kazanç Sistemi kitabını öneririm. Kitap içinde 100den fazla anket sitesinin yanında affiliate marketing (satış ortaklığı) sistemi gibi değişik yollarla internetten para kazanmanın yollarını öğretiyor. Kitap hakkındaki inceleme yazımı Kazanç Sistemi İncelemesi konusundan okuyabilirsiniz. Son olarak; çalışmadan yani anket doldurmadan para kazanamayacağınızı tekrar hatırlatırım. Anket doldurmam diyorsanız hiç masraf edip bu kitapları almayın. Kitaplarda gösterilen yöntemleri ve siteleri kullanırsanız işiniz basitleşecek ve hızlanacaktır. İngilizce bilmiyorsanız Google Translate sitesini kullanabilirsiniz.

Ortak Ticaret

Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak ve Anket Siteleri Listeleri konusunda yer alan listede yer alan anket listesi ekitaplarındaki anket siteleri sayesinde ister evinizdeki bilgisayarınızla, ister iş yerinizdeki bilgisayarınızla internetten anket doldurarak siz de para kazanabilirsiniz!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Share this post

86 thoughts on “Anket Sitelerinden Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

 1. ben bir hafta kadar önce surveyscout ta üye oldum ve bu sitedeki listede türkiye ye ödeme yapan 40 a yakın firmaya kayıt yaptırdım fakat 2 gün geçti aradan henüz herhangi bir anket gelmedi mail adresime ne kadar süre daha beklemem gerek bana bir bilgi verebilirmisiniz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Merhaba Mahir Bey,

  Bu konu hakkında da bir yazı yazacaktım ama zaman sıkıntım var. Düzenin oturması bir iki ay alıyor. Anket işinin en zor döenmi de bu bu üyeliklerin tmamalanması ve ilk anketler gelene kadar geçen süredir. Firmalar size ellerindeki anketleri gönderiyorlar ve güncel olmayan anletler yayından kalktığı için tekrar gönderilmiyor. Bu yüzden yeni anketlerin çıkıp gönderilmesi zaman alıyor. Bir sonraki yazımda iki farklı kişinin tecrübleriyle bu konuyu açıklayacağım. Muhtemelen haftabaşına yetişir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. @Ortak Ticaret
  yha kütfen bana bir kaç anket firması ismi verin çünkü buna çok ihtiyacım var kütfen yorumumu cevaplayın ve lütfen bi kaç firma adı verin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Merhaba,

  Vakit buldukça saçma sapan yazılmayan tüm yorumları onaylıyorum. Bilgi talebinde bulunanlara da bilgiler vermekten kaçınmıyorum. Bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekiyor.

  Size basit bir liste vereyim:

  Yerli Firma: BenDerimKi.com, DolduranKazaniyor.com
  Yabancılar: SurveyHead.com, FocusGroup.com, YellowSurveys.com

  Daha önceden de söylediğim gibi anketlerden para kazanmak ilk başlarda zordur. Bunun için Anket Sistemleri bölümündeki konuları dikkatlice okuyun.

  Yüzlerce anket listesinin yer aldığı, hangi firmanın en az kaç dolara ödeme yaptığı, kayıt olurken ve profil oluştururken dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı anket kitaplarına da Anket Doldurarak İnternetten Para Kazandıran E Kitaplar sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu sayfadaki videoyu izleyip açıklamamı da dikkatlce okuyun. Bu işten ayda binlerce dolar beklemeyi ek iş gibi sistmli bir çalışmayla aylık yüzlerce dolar kazanılabilir ama binlerce olar Türk kullanıcılar için çok zor. Bu sebeple Anket Expert gibi bazı kitaplar en çok ödeme yapan şirketlere Kanadalı ve ABDli kullanıcı gibi kayıt olmayı da öğretiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. ya kitap almadan para kazandıran bi site yok mu??

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Blogumuzda ücretli ve ücretsiz bir çok para kazanma yöntemi var. Hergün de yenileri ekleniyor. Eğer siz de bu konulardan haberdar olmak isterseniz her gün sitemize uğrayarak yeni konulara göz atabilir ya da email listemize abone olabilirsiniz.

  Blogun sağ kısmında “Maliyetsiz Fırsat Köşesi” var. Orada yer alan ShareCash ve ReadBud siteleri kitap almadan az da olsa para kazandırır. Eğer amacınız ciddi bir şekilde para kazanmak ise Affiliate Marketing sistemine dahil olmanız gerekiyor. Bunun için de kitap satın alarak kitabın yazarına ulaşlabilir ve kendisinden sürekli online destek alabilirsiniz. Kitaplar buzdağının görünen yüzünü anlatır. Geri kalan kısmını yazardan alırsınız. Ünivrsiteyi ya da liseyi kazanmak için dersanelere binlerce lira veriliyorken kitaba vereceğiniz 80-90 TL’yi çok görmeyin. Pazarda simit satmak isteseniz bile fırıncıya satmak için alacağınız simitlerin parasını peşin ödemek durumundasınız. Bu kitaplarda anlatılan ve yazardan alacağınız destekle genişleteceğiniz bilgi birikimi size düzenli bir kazanç sağlayacaktır.

  Eğer kendinizi uzman hissettiğiniz bir konu varsa o konu hakkında yazılar yazarak bir blog açabilir ve belirli bir kapasiteye ulaşınca da Adsense vb reklamalr alarak gelir elde edebilirsiniz. Fakat bunları yapmadan önce SiteMap linkinden son çaılan konularımızı geçmişe doğru okumanızın faydası olacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. merhabalar cashfiesta nı gerçekciligini merak ediyorum şiz bu işin profesnoneli olarak ne diyorsunnuz? cok fazla fazla olumlu yorum var ve kafa kurcalayan elbette olumsuz yorumlar.Son olarak bir sorum daha olcak anket doldurma sitesi olarak surveyscout hakkında bilginiz varsa paylasırsanız sevinirim iyi günler….

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. Boş vaktiniz varsa denemeye değer. En azından az da olsa emeğinizin karşılığını alırsınız. Surveyscout yanlış hatırlamıyorsam ücretli bir site. Üye olmak için para yatırmanız gerekiyor. Bunu ciddiyet için istediklerini söylüyorlar. Anket işiyle uğraşacaksanız Anket Doldurarak İnternetten Para Kazandıran E Kitaplar konusunda verdiğim bağlantıları dikkatlice okuyun. Kitap alın ya da almayın o sizin kararınız fakat o konudaki bağlantıları mutlaka inceleyin. Profilin önemi vs bir çok yazı yazdım bu konuda. Bu sayfadaki 4. yorumda verdiğim sitelere inquison.com sitesini de ekleyebiliriz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim ben ;bu kadar güncel oldugunu düşünmüyordum sitenin cok hızlısınız bravo ;her bahsettigimiz bu 3 site de ödemelerde proplem oluyor mu acaba bilginiz var mı ??? iyi günler ;

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Size okumanızı önerdiğim sayfada da söylediğim gibi vakit ayırmadığım için anket siteleri ile ilgilenemiyorum. SurveyHead ve Focusline’dan ödeme alan arkadaşlarım var. Inquision’dan da her hafta 1,10€ değerinde 20şer dakikalık anketler geliyor. Sitesinde de yapılan ödemelerin bildirimi var.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. bu anket listesindeki firmalar hiç biri iş yapmıyor.bir iki tanesi davet gönderdi. malesef anketi doldurup kriterlerimize uymuyorsunuz diye bizi almadılar.
  bir kaç anket firması yine uymuyorsunuz diye ret etti. bir başkası coğrafi bölgeniz uymuyor.anlıyacağı. bu iştende bi iş çıkmadı

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. Bakın kendiniz söylüyorsunuz. Siz o anket için uygun değilmişsiniz. Örneğin golfe ilgisi olmayan birine golf sopaları hakkında fikrini sorup para ödemek ister misiniz? Elbette istemezsiniz. Futbol fanatiği olup basketbola ilgisi olmayan birinin NBA hakkındaki fikirleri sizin işinize yarar mı? Elbette yaramaz ve işinize yaramayacak bilgiye de para ödemek istemezsiniz. O anketlerden para alabilmek için o anketlere uygun kişi profili çizmeniz gerekiyor. Anket Sitelerinden Para Kazanmak İçin Nelere Dikkat Etmeli konusuna bakmaznıda fayda var.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. website tester hakkında bilginiz var mı acaba? cok reklamı yapılmakda internetde

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. İşleyiş olarak mantıklı görünse de kazandıracağı tutarlar bana çok abartılı geldi. PTC uzmanları arasında mail adresleri toplamak amacıyla kurulmuş scam (sahtekar) site olarak değerlendirme yapanalr da varç bu yüzden ben uzaktan izleme taraftarıyım. Zaten sistem daha çalışıp para ödemeye başlamadığından biraz muallakta kalıyor ve herkes ya tutarsanın peşinde. Zaten geçenlerde websitetester’ın bir benzerini daha gördüm. Websitesi değerlendirmeleri için de google gibi analitik değerlendirme siteleri mevcut. Googleda istediğiniz siteyi yıldızla işaretleyip kendi aramalarınızda ön planda tutabiliyor, site hakkında yorumunuzu yazabiliyorsunuz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. ben yurtdışında öğrenciyim anket doldurarak para kazanmak benim iiçin çok iyi olucak çünkü ben günümün çoğu zamanını internette geçiriyorum ve paraya ihtiyacım var birkaç siteye üye oldum ama anket göndermiyorlar bana yardımcı olurmusunuz benim için en uygun site hangisi olur acaba neye göre değerlendiriyorlar uygunluğu? bence öğrencilere bu konuda daha çok yardımcı olmaları gerek.cevaabınızı bekliyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. Anket Sistemleri bölümündeki konuları ve yorumlardaki cevapları okursanız faydası olacaktır. Anket Doldurarak İnternetten Para Kazandıran E Kitaplar sayfasında sistemin işleyişi hakkında bir adet video da yer alıyor! İşin özü pazar araştırması yapan firmanın faaliyet gösterdiği bir coğrafi bölgede yer almak ve o firmanın hedef kitlesinde yer almak gerekiyor. Şöyle düşünün ki; Urfa’da bir kebabçı pazar araştırması yapıyorsa bu firmanın hedef kitlesi Urfa’nın belirli bir bölgesi ve kebap seven insanlar olacaktır. Eğer İstanbul’da iseniz evinize Urfa’dan servis yapılamayacağı ya da vejeteryan iseniz kebap yemediğinizden bu firmanın anketi size gelmez. Bu yüzden öyel bir profil çizmeniz gerekir ki çoğu firmanın müşteri kitelsine uygun olmanız gerekiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 17. merhaba;
  ilk önce sunduğunuz bu güzel olanak için teşekkür ederim ben 19 yaşındayım üniversite öğrencisiyim bu anket doldurma işine katılmak para kazanmak istiyorum yalnız bi sorum olacak nasıl katılacağım siteyimi ekleyeceğim bunu anlayamadım

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. Merhaba,

  Teşekkür ederek başlayayım ben de. Anket işini yapabilmek için bir adet email hesabınızın ve internet bağlantınızın olması yeterli. Blogun çeşitli yerlerinde paylaştığım 3-5 anket sitesi var zaten. Bu sitelere giriş yaptıktan sonra kayıt oluyorsunuz. Kayıt formunda size sorulan soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayarak profilinizi oluşturuyorsunuz. O anda profilinize uygun anket varsa site sizi o ankete yönlendirir. O ankette sorulan günlük hayata ve tüketim alışkanlıklarınıza ait soruları cevaplarsınız. Anket bittiğinde kontrol edilir. Ankete sallama ya da çelişkili cevap vermemişseniz anket ücreti anket sitesindeki hesabınıza aktarılır. Burada biriken paralar belirli bir limite ulaşınca örneğin 50$ olunca size ödeme yapılır. Siz site eklemiyorsunuz, anket sitesine üye olup az önce anlattığım işlemleri yapıyorsunuz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. pekı odemeyı nasıl alacağız tam anlamadım orayı.kredı kartım yok.bı yerde paypal hesabı açmanız gerek dıye okudum. bilgi verır mısınız

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. PayPal hesabı açmanız gerekiyor ve onun için de kredi kartı gerekiyor. PayPal hesabınıza gelen paraları kredi kartı hesabınıza aktaracaksınız.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. durum anlaşıldı arklar 45tl ye kitap satmak siteye üye yapmak üyelik içinde para vericen ne diye para alıyon ya vericekleri paraları(vericeklerse oda) baştan alıyolar kredi kartı hesabı istemeside şüpheli sadece para yatırmak için istiyosan normal hesap iste tabi hesapda para yoksa cekemiyceği için kredi kartı hesabı :)) ama yinede böle bişeyin olma ihtimali var sonuçta şirketler istiklaldeki elamanlara vericeğine direk anketi doldurana vericekler ama burdaki her soruya hayet bilgili cvp verir gibi görünüp bunların hepsi şu kitapda bu kitapda diye kitap satmaya çalışanların bi ilgisi yoktur o tür şirketlerle…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 22. Üye olacağınız anket sitelerine ücret ödemeyin, kredi kartı bilgisi vermeyin. Özellikle PayPal ile ödenme yapan ücretsiz üyelik kabul eden siteleri tercih edin. Çekle ödeme yöntemi de sıkıntı yaratır. Zaten çeki bozdurmanın 50 TL civarında masrafı var. 30$’lıık çek alsanız üstüne 5 TL zararlı çıkarsınız. Biraz araştıran bu siteden bedava anket kitabı almasını bilir. Detay vermeyeceğim. araştırma özelliği olan kişiler kazansın.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. ya bende şimdi üye oldm survey scout a ama ingilizce dil başka napcağmı bilmyorum ltf biri yardmcı olsn

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. seslisozluk.com veya google translate ile çeviri yapabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 25. MRB SURVEYHEAD DAN BANA ANKET MAİLİ GELDİ AMA SADECE ERKEKLERE ÖZEL BİR ANKET DİYOR BENİM BAYAN OLDUĞUM SİSTEMDE GÖZÜKÜYOR ACABA BU ANKETİ DOLDURURSAM SORUN OLURMU KARAR VEREMEDİM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 26. Anketi doldurmak isterseniz doldurabilirsiniz. Sistem uygun görmezse bu anket için ödemeyi yapmaz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 27. merhabalar ben survay scout a üye oldum ama mailler türkçe gelmiyor türkçeye çeviremedimde bana yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 28. Öncelikle çok faydalı bir site yapmışsınız ellerinize sağlık . Benimde size bir sorum olacaktı.
  Öncelikle ben baya bi araştırdım önce surveyscoutu düşündüm sonra onun yerine ekitap almayı tercih ettim .. Kitabı aldım ve 40 küsür siteye kaydoldum. ekitap sitesinde gösterdiği örnek gmail tablosunda anketler new survey diye geliyor ve her anketin 5-10-15 dolar gibi değerleri var. bu siteden kitabı satın aldım . ve üyeliklerimi yaptım . ancak işin ilginç tarafı bana gelen nadir anketlerden hiçbiri dolar değerleriyle değil sitenin kendisine ait atadığı puanlamalarla gelmiş . Biliyorum biraz karışık anlattım ama örneğin napolyon adlı sitede nap denen para birimi var bunlar 40 bin olunca 25 tl lik hediye çeki veriyorlar . paypal seçeneği yok .. bu ve bunun gibi nerdeyse tamamı bi çok site böyle … Merak ettiğim ise ben nerde yanlış yaptım ? yani şimdi diceksiniz o siteye mail atın ancak ben sizinde bilginizden yararlanmak istedim .. Bir ekitap almadan önce surveyscout gibi sitelere üyelikmi yaptırmak gerekir gelen anketlerin doğrudan paypal hesabıyla ilişkili olması için ? ilginiz ve yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim ..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 29. Sitelerin değişik ödeme yöntemleri var. Kimisi doalr euro sterlin gibi farklı döviz kurlarını seçerken kimisi de bahsettiğiniz şekilde puanlama yoluna gidebiliyor. Puanlama sistemi aslında biraz kazançaları yüksek göstermek amacıyla yaıplıyor. 40000 puan kazanmak başka 25 TL kazanmak başka. Bazen de bonus anketler olur. Bunların değeri yüksektir ve kimisi katılımcılar arasında ankete katılan her 10. kişiye gibi belirli bir sıralamaya göre kimi de çekilişle belirlenecek tlihlilere ödenir.

  Aldığınız kitapta IP adresi değiştirme, anket formu doldurma gibi ek özellikler vardır. Özllikle Ip adresinizi değüiştirip. Bir anket firmasına sürekli aynı ülkenin IPsinden girmeniz önemli.

  Anketleri paypal hesabınızla eşitleme gibi bir şey yok. Anket firmasına kaydolduğunuzda ya da kazançlarınız ödeme alt limitine ulaştığında anket sitesinin panelinden paypal hesabınızı girmenizi isterler ve ödemenizi bu adreese göndeririler.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 30. Hızınıza ve ilginize hayranım 🙂 aslında benim sorum tam olarak bu değildi . yani şu şekilde açıklamam daha doğru olur sanırım . ekitabı aldığım sitede örnek bi gmail tablosu vardı . orda yeni anket ve değerleri vardı . yani benim ekitabı aldığım sitede bu örnek gmail tablosunu vermişler . ben o tabloyu veren siteden aldım kitabı . ve bana öyle bir mail gelmedi hiç .. herbiri puan kredi sisteminde ayrıca paypala aktarmalarıda söz konusu değil . yani internet üzerinden alışveriş yapılan siteler için hediye çekiyle değiştiriyorlar . Bilmiyorum ben mi hata yapıyorum ama tedirgin olmaya başladım .. Umarım derdimi anlatabilmişimdir … 🙂 cevabınız bekliyorum çok teşekkürler ..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 31. O mailler surveyhead.com sitesine ait. Kaydolmadıysan kaydoalbilrisein. Türkiyeye de hizmet veriyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 32. ya benimde bir sorum olacak ben kitap almak istemiyorum ve gratis points e kayıt oldum şimdi bu işi yapmayı çok istiyorum ama benim elimde bir imeil adresim var paypal hesabı açamıyorum çünkü kredi kartım yok ve alamamda benim banka hesabım var bu işe yar armı yoksa kredi kartım olmadan bu işi yapamazmıyım birde son olarakbu işi yapmak için sıra ile yapmam gerekenleri yazarmısınız sizden rica ediyorum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 33. bana en kısa sürede cevap yazarsanız ona göre hareket edeceğim şimdiden teşekkür ederim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 34. PayPalı banka hesabınızla da açabilirsiniz. surveyshead.com a da üye olun. IP gizleme programalrıyla ABD üzerinden bağlanın sitelere o şekilde kaydolun. anketleri de aynı ülke IPsinden dodlurun. Kendinize ABDli bir profil oluşturun ve tüm sitelerde aynı profile göre hareket edin. Bunlar blogumdaki çeşitli konularda yazan şeyler.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 35. Öncelikle mrb. adamlar olayı çakarsa nolur sadece anketmi göndermezler ? bide bahsettiğin abdli görünme olayını nasıl yapcaz anket sitelerine yada anketlere girmeden önce IP değiştirme(örn:hotspot shield gibi) programınımı açcaz.?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 36. Olayı çakarlara hesabınız iptal edilir. Önceki kazançlarınız iptal olur ve yeni anbket gelmez. Bahsettiğiniz programlarla IPdeğiştirerek ABDli görünürseniz aldığınız yeni IPnin siteye her girişinizde aynı eyalet konumunda olmasına özen gösterin.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 37. admin bey ben siteye üye oldum . daha anket gelmedi . şöyle bi yazı çıkıyo . You are not currently invited to any surveys. To increase your chances of qualifying, please take some time to UPDATE your profiles. New car? Baby? House? Please let us know. yardımcı olurmusunuz lütfen

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 38. “Şu anda size uygun anketimiz yok. Anket alabilme şansınızı arttırmak için biraz zaman ayırarak profilinizi güncelleyin. Yeni araba aldınız mı? Bebeğiniz oldu mu? Yeni ev aldınız mı? Bu gibi bir değişiklik olduysa bizi bilgilendirin.” demiş. Sizin anket sitesindeki profiliniz anket almaya uygun değil. Anket verenelrin ilgisini çekmeyen bir müşteri profiline sahipsiniz. Profilinizi biraz daha çekici hale getirmeniz gerekiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 39. öncelikle mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim . Ben uzun zamandan beri profilmi kontrol ediyorum ama bi türlü çözemedim bu sorunu .ne yaptımsa anket gelmiyor bana . o kadar param gitti ya . ne yapabilirim yardımcı olun lütfen . bunların telefon numaraları felan yokmu…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 40. Faydalı ve okunaklı makalelerin yayınlandığı ve son zamanlarda arama yaptığımızda daha yoğun karşımıza çıkan bu kaliteli web sitesi için emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu konuyu bahane ederek son zamanlarda popüleritesi artan ve bir çok ticaret insanı için bir piyasa haline gelen e ticaret konusunun bu sitede daha fazla işlendiğini görmek istediğimizi ifade ederek emeği geçmiş arkadaşlara tekrar teşekkür ederiz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 41. selamlar anket konusunu biraz araştırdım. güvenilir anket siteleri varmıdır acaba. yardımcı olursanız sevinirim. surveyhead sitesi nasıl bilgi alabilirmiyiz. kazançları nasıl sistem nasıl? tsk

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 42. benderimki ye kayıt yaptım 1 ay oldu fakat hiç anket göndermediler ne yapmam lazım.birde reklamola diye bir site var duydunuzmu bilmiyorum orda reklam izleyerek para kazanıyorsun ama şöyle bi sıkıntı var 1000tl olmdan para çekemiyorsun ve ayrıca güvenilirmi bilmiyorum ödeme yapıyorlarmı onuda bilmiyorum. sizin bir bilginiz varmıdır yada başka arkadaşlar yardımcı olabilirmi?tskler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 43. Selamlar iyi çalışmalar sormak istediğim sorular var ve işin içinden çıkamadım.
  Ben dün bu saatlerde para ödeyerek surveyscout üyelik aldım tüm profili %100 olmak üzere doldurdum fakat bana halen anket gelmiş değil aşağıda çıkan “daily polls” da gösterilen anketleri doldurdum fakat hala “”Your Available Surveys”” başlığı altındaki “”You are not currently invited to any surveys. To increase your chances of qualifying, please take some time to UPDATE your profiles. New car? Baby? House? Please let us know.”” hatayı gideremedim translate’den çevirdim sorunu anladım fakat ben zaten profilimi güncelledim neden hala bu hata çıkmakta…

  Diğer sorum ise surveyhead sitesinden. Burayada üye oldum toplamda 1$ yapan anketleri doldurdum onların verdikleri 5$ ile hesabımda 6$ oldu bir anket geldi 4$ onuda doldurdum fakat başka hiçbir anket gelmedi zamanlamı gelicektir yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 44. Merhaba, sizin de dediğiniz gibi zamanla gelecektir. Bir de profil bilgilerinizde verilen bilgilere göre anketlerde eşleştirme yapılmaktadır. Örneğin çocuğunuz yoksa çocukları ilgilendiren okulla ilgili ürünlerin anketleri size gelmez çünkü o anketlerin hedef kitlesinde çocuklu aileler vardır. O bahsettiğiniz ingilizce yazıda da “Şu anda davetli olduğunuz bir anket yok. Uygunluk şansınızı arttırmak için biraz zaman ayırıp profil bilgilerinizi güncelleyin. Yeni ev yada araba almışsanız veya bebeğiniz olmuşsa bizi bilgilendirin.” diyor. Eğer bu tür profil bilgilerinizde değişiklik yaratan bir bilgi varsa güncellemelerinizi yapmanız gerekiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 45. surveyhead sitesine kayıt oldum ama profil bilgilerini giremiyorum bu koonuda yardımcı olurmusun admin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 46. Surveyhead anket sitesine giriş yaptıktan sağ alt köşede eksik olan profil bilgilerinizi doldurarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

  Daha sonra Surveyhead kullanıcı panelinin üst kısmında Account yazan yere tıkladıktan sonra hesap bilgilerinize erişebilirsiniz.

  Buna rağmen erişemiyorsanız hesabınızı yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Bir mail atıp Surveyhead hesabınızın açılmaısnı isteyin.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 47. öncelikle ilgi için teşekkür ederiz. ben surweyhead sitesine kayıt yaptım bi kaç tane anket doldurdum kazılan parayı hesaba nerden nasıl aktarabilir ve alt limit nedir bilgisi olan varmıdır acaba. tsk ederim.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 48. Türkiye’ye de ödeme yapan Surveyhead anket sitesinde anket doldurarak kazanılan paralarınızı çekebilmeniz için en az 25$’lık kazancınızın olması gerekiyor. Genelde bir beş dolarlık anketler gelse de ayda bir 25$lık anketlerin geldiği de oluyor. Surveyhead’den uzun süre anket gelmezse siteye size anket gelmediğini bildiren mesaj atın. Bilerek ya da bilmeyerek hesabınıız kapatmış olabilirsiniz. Üst menüde rewards bölümü var. Kazancınız ödeme alt limitini geçtiğinde ödemenizi o sayfadan talep edebilirsiniz.

  Türkçe ise talep edin diyin. İngilizce ise Redemption diyin. Anketlerden kazandığınız para genellikle üç hafta içinde paypal hesabınıza yatar. Bazen 4-6 haftayı bulabiliyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 49. çok tsk ederiz sağolun

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 50. bir sorum daha olacak yeterli meblağa ulaşınca bu parayı nereye ödeyecekler acaba. e-posta yoluylamı olacak. hesaba mı gönderiyorlar biraz araştırdım alakalı bişey bulamadım. biraz konuyu açabilirmiyiz hiç bilmeyenler için..tsk

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 51. Parayı paypal hesabınıza gönderecekelr. Bazıalrı çekle de gönderebiliyor fakat çekle istemeyin ödeme seçeneğini seçebiliyorsanız paypalla ödeme talep edin. Çeklerin yaklaşık 30$ civarında banka komsiyonu oluyor. Çek isteyeceksenzi de meblağın büyümesini bekleyin.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 52. tşkler. ben paypal ile yapılan ödemeyi seçeceğim fakat bu paypal konusunu tam anlamadım. herhangi bir banka hesabı olması yeterlimidir. yoksa paypal de hesap mı açmak lazım. işin o kısmını anlamadım

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 53. ayrıca paypal ödeme almak için extra bi ücret ödeyecekmiyiz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 54. merhaba ben ıkı gundur bu anket işini arstırıyorum.kredı kartım var fakat güvenlimidir emin olamıyorum.illa paypala uye olmak gerekırmı..yada dogrudan kredı kartıyla ödeme yapsam olurmu ve kazanacagım para kredı kartına dogrudan yatarmı? bılgısı olan arkadaslar cevap yazarsa sevinirim şimdiden tesekkur ederım

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 55. Ödemenizi kredi kartıyla yapabilirsiniz. XTicaret ödeme altyapısı tamamen güvenlidir. Yine de endişeniz varsa internet şubesinden kredi kartınıza bağlı sanal kredi kartı tanımlayabilir ve onunla da ödeme yapabilirsiniz. Ödemelrinizi kredi kartınıza alamazsınız. Böyle bir ödeme biçimi yok. Kredi kartınızın bağlı olduğu paypal hesabına alabilirsiniz. Paypal da güvenlidir. Kredi kartı bilgilerinize bir şey olmaz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 56. ben survey scouta kayıt oldum…yaklaşık 1 haftadır kitaptaki tüm şirketlere üye oldum fakat 1 tane bile anket gelmedi…ve 35 $ ödedim….paramı nasıl iade alabilirim….survey scout ın kendi sitesinde herhalgi bir bilgi yok,nerden ulaşabilirim bilgi verebilirmisiniz?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 57. Surveyscout’a ne zman kaydolup para ödediniz?

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 58. 2 hafta oluyor neredeyse…nasıl paramı iade alabilirim…??? herhangi bir fikriniz varmı??

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 59. Fikrim yok kesin bilgim var. Emaille yardımcı olacağım. Bu yöntemin herkes tarafından bilinmesi iyi bir şey değil.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 60. mrb.ben geçende surveyhead’a üye olsum.internette ödeme kanıtlarına bakarken,bazı kişilerin 25$ ödül kazandığını gördüm.sayfadaki ödüller kısmına baktım ama birşey anlamadım.yardım edermisiniz?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 61. 25$ para ödülü veren anketler sayfada çıkmaz. Emailinize gelir ve şu gün şu saate kadar doldurmanız gerektiği konusunda bilgi verir. Kayıt olurken vermiş olduğunuz email dresinizi takip ediniz. Bu tür anketler diğer anketlere göre nadir olarak yayınlanır. Yılda bir kaç kez gibi.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 62. anket doldurma işini yapmış biri olarak konuşuyorum…hemen hepsi safsata inanmayın…surveyscot para iadesi alabilirsiniz tabiiclikbank linkini silmediysen..yani clikbank mailini silmediysen.. eger abd kanada vb ülke vatndasıysanız ancak kazanırsınız..benden söylemesi..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 63. Anket işinden Türkiye vatandaşı olarak da para kazanabilirsiniz. Sadece nasıl katılım göstereceğinizi bilmeniz gerekiyor. Sorun eşleşmede. Türkiye’de ürün ve hizmeti olmayan bir firma bir ürünlerinin satılmadığı bir ülke vatandaşının ürünleri hakkında hiçbir şey bilmeden atıp sallamaına ücret ödemez. Bu şekilde başarısız tecrübeler yaşayıp da bu iş safsata demenin manası yok.

  Anket sitesine girdiğinizde bir profil dolrurulur. Yeni gelen anketlerin ehdef kitlesindeki kriterlere profiliniz uyuyorsa anket size gönderilir. Uymuyorsa gönderilemz. Bu yüzden kalkıp da bana anket gelmiyor ya da bir tane geldi demenin de anlamı yok. Siz profilinizde bekar, çocuk sahibi olmayan, arabası olamyan biriyseniz bebek mamaları, bebek bezleri, kıyafetleri, mobilyaları, oyuncaklar, araç koltukları vb konularla ilgili hiçbir anket size gönderilmez. Bundan doğal da bir şey yoktur. Çünkü sizin bu tür şeyler için fikir beyan edecek tecrübeniz yoktur. Kullanmadığınız bir şey hakkında sizin tecrübelerinize başvurulmaz.

  Türkiye’ye ödeme yapan bir kaç anket sitesini Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak ve Anket Siteleri Listeleri konusunda paylaştım. Oradaki siteler Türk katılımcılara sayıca daha az anket gösterse de ödeme alt limitini geçenlere ödemesini yapıyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 64. Survescout sitesine bende üye oldum ,aradan 50 gün gecti ve bir tane bile anket gelmedi ,anlamadigim bir sey var,forumlara bakiyoruz bu siteleri yere göge sigdirmiyorlar,neye hizmet ettiklerini anlamis degilim forum sitelerinin,neyseki ortak ticaret bu konuda daha aydinlatici ve gercek fikirler veriyor ziyaretcilerine,2 hafta daha bekleyip parami geri almayi düsünüyorum survey scouttan,belliki ülkemize pek anket gönderilmiyor,bu durumla ilgili cok sikayet var..

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 65. Surveyscout para iade süresi 60 gündür. Para iade talebi düşünüyorsanız 60 günü geçirmeyin.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 66. ARKADAŞLAR, ANKET SİSTEMİ TÜRKİYE İÇİN TAM BİR YALAN…ÇIKMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR İÇİN BİR YOL..PARANIZI CLİCKBANK GERİ ÖDÜYOR :
  parayı surveyscout’a yatırdığınız gün mailinize
  “Receipt for your ClickBank Order #12a34qw” gibi başlıklı bir mail gelmiş olması lazım.

  o mailin içinde CUSTOMER SERVICE bölümünde uzun bir link var o linke tıklayın

  gelen sayfadan “Click here to get support.” yazısına tıklayın. ve sonra yeni bir ticked oluşturun. refund başlığını seçin ve aşağıda açıklama kısmına derdinizi anlatın yada benim yazdığım maili örnek olarak açıklama kısmına yazın bilgileri kendi bilgilerinizle değiştirin tabi çat pat ingilizcemle bişeyler yazmaya çalıştım ama işe yaradı sonuçta. neyse takıldığınız yer olursa ben yardımcı olurum.

  benim yazdığım maili de örnek olarak almak isterseniz diye gönderiyorum.

  i’m english a little im from turkey.

  i paid $34.95 to surveyscout on Thu, 19 Aug 2010

  but, they send me only one survey in one month, i m not satisfied to this
  problem..
  What can i do?
  Can you send my money back?
  i m waiting your answers, thanks..

  BU BİR ARKADAŞIN MAİL’İDİR..O ÜYE OLALI 1 AY OLMUŞTU PARASINI GERİ ALDI…HABERİNİZ OLA.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 67. Artık şu Türkiye’den anket doldurarak para kazanılmaz yalanına bir son verseniz iyi olacak. Türkiye’den anket doldurarak para kazanılır. Yeter ki sabırlı olup anketleri doldurmayı bilin. Bir çok kişi bunu yapabilirlen yapamayan kişilerin bu iş yalan dolan demesi çok da doğru br yaklaşım değil. Sınavdan başarısız not alan öğrenilerin sınav çok zordu kimse geçemezdi diye bahane uydurmasından farksız bir durum.

  Ayrıca arkadaşınız ingilizce bilmediğinden mi yoksa ingilizce bilmediğini göstermek için mi bu maili yazmış bilemem ama gönderdiğiniz mailin Türkçesi aynen şu şekilde:

  Ben İngilizim biraz Türkiye’denim.

  19 Ağustos 2010 tarihinde surveyscout’a 34.95$ ödedim ama bir ay içinde sadece bir anket gönderdiler. Bu problemden tatmin olmadım.

  Ne yapabilirim?
  Paramı bana geri gönderebilir misiniz?
  Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler…

  Bedava Anket Sitelerine Anket Doldurarak İnternetten Para Kazanmak ve Anket Siteleri Listeleri konusundan ulaşabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 68. surveyscouta üye oldum parayı kredi kartıylan gönderdim. 2 hafta oldu henüz anket gelmedi. zannedersem biraz sabretmek gerekiyor ama ben okadar sabırlı değilim. yanlız reklamını yaptıkları gibi 3-5 ankette verdiğiniz parayıda alamazsınız malesef. şimdi iptal ettirmek ve paramı geri almak istiyorum. bunu nasıl yapabileceğimi açıklarmısınız.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 69. @mehmet Bey’in yorumundaki talimatları izleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 70. nasıl üye olacağını anlatan yüz tane yer var ama iş iptal etmeye gelince bitane yazı bulunmuyor nedense.siz doğrusunu biliyosunuz ama neden açıklamaya eliniz varmıyor onu anlamadım.üye olmayı herkes biliyor.iptal etmeyi söyleyinde yolunu herkes öğrensin

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 71. Siz hiç benim paralı bi anket sitesine nasıl üye olunacağını anlattığımı gördünüz mü de bana sitem ediyorsunuz? Üç dört yorum yukarıda ne yapmanız gerektiği yazıyor. Mehmet beyin yorumundaki gibi sipariş numaranızı bulup clickbanka mail atın paranız iade edilir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 72. teşekkür ettim. sitemim şu açıdandı; yukarda halide hanım nasıl iptal edebilirim diye soruyor sizde herkesin bilmesi iyi değil deyip maille ben söylerim diyosunuz. yanlış bi algıya sebep verdiniz benim açından. genel olarak her üyelik için durum böyle. üye olmak çok açık iptal etmek muamma. araştırıyorum acaba nasıl iptal edebilirim diye bulamayaınca geçerli bi yol şüpheleniyorum acaba bi işmi var diye. sonuç olarak işimi hallettim. tekrar teşekürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 73. O soruyu özelden cevaplamamın sebebi başkaydı. Bazı şeylerin gizli kalması daha faydalı çünkü bu konu suistimale çok açık bir konu. Türkçe kitapaların para iade garantisinin olmama sebebi de bu. Kendini uyanık sanan bazıları aklınca kitabı bedavaya getirmek için bu iade garantisini susistimal ediyor. Bizim halkımız da buna haddinden fazla meyilli. Sürekli Türkiye’den iadelerin oluşması zamanla dikkat çekecektir ve yabancı kişilere satış yapmak için kullandığımız Clickbank’ın Türkiye’den çekilmesine dahi neden olabilecektir. Umarım böyle bir şey olmaz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 74. size ulaşabileceğim herhangi bir numara var mı? paidsurveyhtc ye üye oldum ödeme yaptım ama iptal ettirmek istiyorum.özellikle 2.ödemeyi ne için yaptıımı bile bilmiyorum.lütfen yardımcı olun

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 75. Aslı Hanım, bir kaç yorum yukarıda Mehmet Bey para iadesini nasıl gerçekleştireceğinizi açık bir şekilde yazmış. Oradaki talimatları izlemeniz yeterlidir.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 76. Proxy sunucusu üzerinen internete bağlanmayı biraz araştırdım ama anladığım kadarıyla bu oldukça riskli çünkü kötü niyetli insanların eline kişisel bilgilerimizin geçmesi an meselesi. Proxy sunucusuna bağlı şekilde herhangi bir yabancı anket sitesine gerçek kişisel bilgilerimi girerek kayıt yapmak bana pek güvenli gelmiyor.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 77. Proxy kullanmanın amacı gerçek bilgileri vermemek zaten. ABDli gibi davranmak için proxy kullanacaksınız ki sizizn bilgilerinizin çalınması gibi bir şey söz konusu değil.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 78. Herhangi bir program yüklemeden browser üzerinden proxy ayarlarımı değiştirdim ve konumumu US olarak belirledim. Türkiye üzerinden üye olduğum profilime nazaran çok daha fazla sanırım 2.5 katı kadar detaylı profil anketi geldi. Üye olduktan 1 gün sonra ise Dashboard kısmında sanırım 30 a yakın survey vardı. Birçoğu 1.5$ lık anketlerdi ama 3$ lık anketler de var ve bir tane de 20$ lık anket. Gel gör ki ben hevesle anketlerden en azından 3-5 tanesine uygun olduğumu düşünürken yönlendirildiğim bir çok anket sayfası açılmadı ve boşa gitti. Bazıları için ise anketlerin kapalı olduğu söyledindi diğer kısmı içise uygun olmadığım gibi bir yazı çıktı. Yani 30 küsür anket göz göre göre gitti. Açıkcası bu yolla para kazanmanın tamamen yalan olduğu sonucuna varmaya başladım en fazla 1 ay daha bekleyip üye olduğum anket sitelerini deaktif etmeyi düşünüyorum. Hani bu yolla para kaznılıyorsa bence yıllık kazanacağınız para o da çok şanslıysanız 50$ ı geçmez heralde.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 79. Proxy değiştirip anketleri doldurmak zor. Deddiğim gibi bir dahaki girişinizde aynı bölgeye ait IP bulmanız gerekecek. Hesabı Türkiyeden açıp anketi ABDden doldurursanız olmaz. Anketlerin başında ön eleme soruları olur ve ankete uygunluğunuz ölçülür. Buradaki amaç profil bilgilerinzide yer almayan ek bilgilere ihtyiaç duyulmasıdır. Ayrıca anketlerin süreleri vardır. Sizin keyfinizi beklemezler. Kimisi günlük kimisi haftalık olur ve bitiş zamnına kadar doldurulması gerekir. İşini bilenler yani proxy ayararını vs düzgün yapanlar yakalanmadan anket doldururlarsa en geç iki ay içinde ödemesini alıyor. Bir siteden 25$ alınıyorsa 200 siteden toplamda 5,000$ kazanabilirsiniz. Zor iş ve herkesin becerebileceği bir iş değil. Nedeni de anket sitelerinin yabancı içerikli olması ve yabancı üyeleri aramasındandır. Bu yüzden A’dan Z’ye bir yabancı profili oluşturmanız gerekecektir. Kullanılmamış proxy ve IP bulmanız gerekecektir. Internetten bulduğunuz proxy ile bir başkası da aynı anket sitesine girmişse yakalanabilirsiniz. Dediğiniz gibi bir süre daha deneyin olmuyorsa zorlaayın kendinzie uygun yapabileceğiniz diğer kazanç yöntemlerine yönelin. Herkes her işi yapacak diye bir şey yok. Birisi doktordur ama yemek yapmayı beceremez ama kalkıp da yemek yapmak yalan dolan diye sitem etmez. Yapabildiği işi yapar. Yemeği de yapan aşçılardan (restoranalrdan) saatın alır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 80. ben surveyscout research e abone oldum 2 gün oldu para tanımlandı dedi peki ne zaman a anket gelir ve profilimde bilgi nasıl eklerim yardımcı olur musunuz

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 81. surveyhaedda 8tl param oldum peki üyelik aktif nasıl olcak yanlışlıkla kappattıımda

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Post Comment