Grand Opsiyon - 60 Saniye Opsiyonlarıyla Yatırımlarınıza Başlayın Bonus Fırsatını Kaçırmayın!
ana sayfa > Anket Sistemleri > Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?

Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?

Salı, 13 Nis 2010 9.099 yorum ekle yorumlara git

Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?


Evet anket doldurarak para kaznılır fakat çoğunuzun aklına gelen “Anket doldurana kim para verir?” sorusunun cevabını vererek başlamak istiyorum.

Günümüzde ciroları milyon doları hatta kimilerinin milyar dolarları bulduğu şirketler bir şekilde ellerindeki müşterileri korumak ve yeni müşteriler kazanarak bu kârlarını arttırmak istiyor. Özellikle yeni ürün çıkartacakları zaman yaptıkları ARGE çalışmalarının karşılığını almak isteyeceklerinden bu ürünlerin satışından emin olmaları gerekir. Bunu sağlamak için de ürünü alacak kişilerin yani müşterilerin bilgilerine ihtiyaçları var. Peki bir şirket müşterilerinden nasıl bilgi alır?

– Doritos gibi kontör vb hediyeler verir finale kalan üç adaydan birini seçmelerini istersin. Bir nevi referanduma gidersiniz. Hediye vermeden gelin internet sitemizden oy verin deseniz kimse durduk yere bu işi yapmaz. Bir şekilde insanları bu bilgileri vermeye teşvik etmeniz gerekir.

– Müşterilere tek tek sormanız gerekir. Türkiye’de 70 milyon ABDde 400 milyon Çinde 2 milyar insan var. Hepsine tek tek soracak zamanı, ekibi oluşturmak da yukarıdaki hediye verme süreci kadar masraflıdır.

Zaten bunu sağlamak için de Danışmanlık Şirketleri aracılığı ile anketler düzenlenmektedir. Firmaya öğrenilmek istenen bilgiler verilmekte. Firma bu bilgilere göre anket hazırlamaktadır. Masrafı az olsun diye de gazetelere part time anketör aranıyor ilanı verilir. Özellikle lise ve üniversiteleri öğrencileri işe alınır. Bu öğrenciler de işlek mekanlarda AVMlerde “Merhaba, beş dakikanızı ayırabilir misiniz?” diyerek bilgileri sizi sorar ve sizin 5 dakikanızı çalar.

Başlangıçta güzel başlayan bu iş daha sonra öğrencilerin anket yaptıracak insan bulamamsı ya da daha çok kazanma hırsı ile anketleri kendilerinin doldurulmasından sonra istismar edildiğinden anket sonuçları güvenilir olmaktan çıkmıştır. Fakat firmaların müşterilerinin düşüncelerini öğrenme ihtiyacı ise devam etmektedir.

Teknolojinin hızla gelişmesi ve internet kullanıcı sayısının artmasının ardından artık bu işi internet üzerinden devam ettirme kararı aldılar. Anket sitleri açıldı ve insanlar bunlara üye olmaya başladı. Üyelik bilgilerine göre kendilerine özel anketler sunuldu. Düşünsenize bir bayan traş köpüğü ile anket sorulması ne kadar saçma olurdu.

Anket Sitelerinin Avantajları

– Doğru müşteriye ulaşma imkanı
– Müşterileri rahatsız etmeden müşterilerin istediği zaman bilgiyi alma imkanı
– Daha hızlı ve güvenilir raporlama imkanı

Anket siteleri de çoğalmaya başlayınca bunlar arasında da rekabet arttı ve aynen Doritos’un yaptığı kontör teşviki gibi kullanıcılarını teşvik etmeleri gereği doğdu. Önceleri anket dolduranlara çekilişle hediye verme gibi yöntemler denese de daha sonra daha etkili bir yöntem keşfedildi. Anket dolduran her üyeye firmadan alınan paranın bir kısmını verme fikri çok tutuldu.

Böylece artık anket sitesi kullanıcıları üye oldukları anket sitesinde 5-10 dakika ayırarak anket dolduruyorlar ve karşılığında para kazanıyorlardı. Burada üç kişi var. Müşteri Bilgisine İhtiyacı Olan Üretici Firma, Anket Firması ve Siz. Dikkat ettiyseniz size anket uygulayan öğrenci anketörler aradan çıktı onların aldığı para artık size ödeniyor.

Üretici firmaya göre anket başına ödenen paralar değişmekte ve günlük anket sayıları sınırları olduğundan çok dişe dokunur bir kazanç ortaya çıkmıyor. Atalarımız bazı şeyleri boşuna söylememiş. Birlikten kuvvet doğar ya da damlaya damlaya göl olur şeklinde atasözlerimiz var. Evet bir anket sitesinden doldurduğunuz anketler karşılığında ayda 50$ kazanabilirsiniz. Bu size az gelebilir. Peki 10 anket sitesinden bir ayda ne kadar kazanabilirsiniz? 50×10=500$ ya 20 anket sitesi olursa? 50×20=1,000$ bu rakam sizin üyesi olup anketlerini doldurduğunuz site sayısına göre değişecektir.

Evet ayda 1,500Tllik bir kazanç anne babanın asgari ücretli çalıştığı bir eve giren toplam maaş ya da bir memurun ortalama maaşı kadar bir rakamdır. Bu rakamı evinizde istediğiniz saatlerde çalışarak elde edebilir; bu fırsatı ister ek gelir ister yeni bir iş olarak edinebilirsiniz.

Peki işe başlamak için neye ihtiyacımız var?

1-) Üye olup para kazanacağımız anket sitelerine ihtiyacımız var.
Bunun için Anket Rehberi 2010 ve Anket Listesi ‘ne bakabilirsiniz. Türkiye’deki kullanıcılara da ödeme yapan güvenilir anket sitelerinin listelerini bulabilirsiniz. 300den fazla güvenilir anket sitesi mevcut.

2-) İngilizce bilgisine ihtiyacımız var.
Dert etmeyin. Teknoloji çok gelişti demiştim zaten. http://translate.google.com sitesine girip sorularınızı bir tıkla ücretsiz tercüme ettirebilirsiniz.

Artık küreselleşmenin bir sonucu olarak bir çok uluslararası firma Türkiye’de de faaliyet gösterdiğinden bu listelerdeki anketlerin çoğu Türk kullanıcıları da kapsıyor. Hatta biraz düşününce Türk malı olarak kullandığımız ürünlerin sayısının ne kadar az olduğunun da farkına varırsınız.

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Ortak Ticaret

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Anket Doldurarak Para Kazanılır Mı?, 6.0 out of 10 based on 4 ratings

Bu Yazıyı Faydalı Bulduysanız Arkadaşlarınzla Da Paylaşmayı Unutmayın!

PinterestAnket Doldurarak Para Kazanılır Mı? konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo ve Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

 1. beyhan doğan
  Cuma, 10 Eyl 2010 zamanında 10:29 | #1

  ben bir sürü anket firmasına üye oldum, arayan soran yok, ben de beceremiyorum…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Cuma, 10 Eyl 2010 zamanında 12:15 | #2

  Anket sitelerinden uzun süre mail alamıyorsanız iki temel nedeni vardır. Birincisi profil bilgilerinizi tam olarak doldurmamış olabilirsiniz ya da profil bilgilerinize uygun anket yoktur. Mailinize anket gelmiyorsa sitelere giriş yapıp site üzerinden yayınlanan anketleri de kontrol etmenizde fayda var. Sağ taraftan Anket Sistemleri kategorisindeki konuları okumanızın da faydası olacaktır.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. rıdvan
  Pazar, 19 Eyl 2010 zamanında 12:22 | #3

  ben anket firmasına üye oldum ama ben daha hiç anket doldurmadım ve nasıl bişey olduğu hakkında pek bilgim yok. hiç yalan söylemiyeyim daha önceden anket doldurmadım.Peki ben bu anket sitelerini e-kitap olmadan bulamazmıyım.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Pazar, 19 Eyl 2010 zamanında 12:54 | #4

  Anket Sistemleri bölümündeki konuları ve yorumları okursanız alacağınız anket sayısını arttırmanın yollarını öğrenebilirsiniz. O konularda ödeme yapan yerli yabancı beş altı anket sitesini de paylaştım. Kendiniz kitap almadan da bu siteleri bulabilirsiniz fakat bu sitelerin çoğu A.W. Surveys gibi sahtekar olduğu için işe yaramayan siteleri bulmanız da çok muhtemel. Google’da “paid surveys” diye aratırsanız bu sitelere ulaşabilirsiniz. Hepsinin ödeme yapmayacağını tekrar hatırlatırım.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. can öztürk
  Pazartesi, 18 Mar 2013 zamanında 21:38 | #5

  bu piyasada bana en güven veren kitap, yeni çıkan http://bit.ly/Z7Go7y kitapdır.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 1. Perşembe, 06 May 2010 zamanında 16:53 | #1
  » Anket Sitelerinden Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?« OrtakTicaret.com » ile Her Zaman Daha Fazlasını Kazanacaksınız!
 2. Pazartesi, 24 May 2010 zamanında 14:29 | #2
  » Anket Rehberi Kullanıcılarından Anket Rehberi Hakkında Merak Edilenler« OrtakTicaret.com » ile Her Zaman Daha Fazlasını Kazanacaksınız!
 3. Salı, 25 May 2010 zamanında 15:10 | #3
  » Anket Rehberi Mi Anket Listesi Mi? Kullanıcısından Yorumlar…« OrtakTicaret.com » ile Her Zaman Daha Fazlasını Kazanacaksınız!
 4. Perşembe, 27 May 2010 zamanında 12:31 | #4
  » Anket Siteleri Hakkında Merak Edilenler« OrtakTicaret.com » ile Her Zaman Daha Fazlasını Kazanacaksınız!

Dikkat: Yorumlarınızın onaylanabilmesi ve varsa sorularınıza cevap alabilmeniz için yukarıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Sahte email adresi ile doldurulan uydurma yorumlar onaylanmadan silinecektir.

Bu Konu için Popüler Arama Terimleri:

anket doldurarak para kazanan var mı, güvenilir anket siteleri, anket doldurarak para kazanma siteleri, anket doldurmak güvenlimi, Anket dolduranların yorumları, anket doldurarak para kazanılırmı, anketlistesi com güvenilir mi, güvenilir anket doldurma siteleri, anketten para kazanılır mı, anket doldurup para kazanmak güvenlimi, internetten anket doldurmak güvenlimi, anket doldurularak para kazanılırmı, anket doldurma siteleri güvenilir mi, evde anket dolduranların yorumları, anket doldurarak para kazanılır mı, anket doldurularak para kazanılır mı, anket doldurarak para kazandıran türk şirketler, para karşılığı anket doldurma, güvenilir anket siteleri listesi, internetten anket dolduranların yorumları, internette anket doldurmak güvenlimi, anket doldurarak para kazanmak güvenlimi, anket doldurarak ne kadar para kazanılır, internetten anket doldurma güvenlimi, internetten anket doldurarak para kazanma güvenlimi, anket doldurarak para kazanma güvenilir mi, paralı anket siteleri, anketle para kazanılırmı, ödüllü anketler 2013 güvenilirmi, anket doldurma siteleri güvenlimi, ödüllü anketler güvenlimi, ödüllü anketlerden para kazanılıyor mu, ödüllü anketler sitesi güvenilirmi, internetten anket dolduranlar varmı, anket param güvenlimi, ortak ticaret ödüllü anketler 2013, anketle para kazanılır mı, anket doldurma işi güvenilir mi, Volunteering, anket doldur para kazan güvenilir mi, online anket dolduranlarin form yorumlari, türkçe güvenilir anket siteleri, hızlısaat com güvenilir mi, en güvenilir anket siteleri, netteki anket doldurma siteleri güvenlimi, internetten anket doldurarak para kazanmak güvenlimi, evde anket dolduranlar, anketlerden para kazanılır mı, Anket doldurarak para kazanılır mı?, internette anket doldurarak ne kadar para kazanılır