Grand Opsiyon - 60 Saniye Opsiyonlarıyla Yatırımlarınıza Başlayın Bonus Fırsatını Kaçırmayın!
ana sayfa > Devlet Destekleri > KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınav Soruları

KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınav Soruları

Salı, 22 Şub 2011 9.625 yorum ekle yorumlara git

KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı
Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınav Soruları


KOSGEB ve İŞKUR’un 27 bin lira hibe veren projesine yoğun ilgi gösteren işsizler ve ev kadınlarından oluşan girişimci adaylarının girişimcilik kursu için yapılan KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınavında zor anlar yaşadı.

Devlet Destekli Hibe Kredisi Alma Stratejileri

Katılımcılar arasında ilkokul mezunlarının da olduğu KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınavında girişimci adaylarına akademik bilgilerden çok karakter analizine ve değişik olaylar karşısında verecekleri tepkilere bağlı davranış biçimlerini ölçmeye yönelik sorular yöneltildiği öğrenildi.

Sosyal güvencesi olmayan ve hayata geçirmeye hazır iş fikri olan işsizlerle ev hanımlarını iş hayatına kazandırarak istihdam sağlamayı hedefleyen KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınav Soruları arasında yer alan klasik sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir.

• Bir ürün/hizmeti üretmeyi planlarken sizi ne cezbeder?
• Sizce aşağıdakilerden hangisi iş planının en önemli bölümüdür?
• Günümüzde bir girişimci için en önemli özellik aşağıdakilerden hangisidir?

Yukarıdaki klasik sorularının yanı sıra 25 sorudan oluşan çoktan seçmeli KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi sınavındaki sorulardan bazıları da aşağıdaki gibidir.

Devlet Destekli Hibe Kredisi Alma Stratejileri • Bir satranç oyuncusu olsanız ve Gary Kasparov ile bir turnuvada karşı karşıya gelme imkanınız olsaydı ne yapardınız?
a) Yenileceğim kesin olduğundan çekilirim.
b) Oynamayı kabul ederim ama kendi üzerime de bahse girmem.
c) Kendim üzerine bahse girerim.
d) Yenileceğimi bile bile oynarım.

• Bir davete katıldığınızda nasıl davranırsınız?
a) Davetlere katılmam.
b) Topluluklara karışır konuştukları konuya katılmaya çalışırım.
c) Önemli gördüğüm kişilerle tanışma fırsatlarını kovalarım.
d) İnsanlara nasıl yaklaşacağımı bilemem.

• Bir fizibilite raporu hazırlamaktaki amaç nedir?
a) Sistemli Çalışmayı sağlamak.
b) Gerekli araştırmaları yaparak alternatifli senaryolar hazırlamak.
c) İş fikrinin gerçekçi öngörülere dayanıp dayanmadığını test etmek.
d) Yukarıdakilerin hepsi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve İŞKUR’un ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe sağlayacak. Girişimci olmak için başvuranlar arasında yapılacak sınav sonrasında girişimcilik kursuna katılmaya hak kazananlara verilecek olan 15 gün süren 72 saatlik girişimcilik eğitimi sonucunda başarılı olup belgelerini alan girişimciler, hazırladıkları proje dosyasını KOSGEB’e sunacak. Projesi kabul edilen girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek.

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Ortak Ticaret

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
KOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınav Soruları, 3.8 out of 10 based on 4 ratings

Bu Yazıyı Faydalı Bulduysanız Arkadaşlarınzla Da Paylaşmayı Unutmayın!

PinterestKOSGEB Girişimcilik Proje Destek Programı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Girişimcilik Testi Sınav Soruları konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo ve Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

 1. meltem
  Çarşamba, 04 Tem 2012 zamanında 19:31 | #1

  meraba ben eşimle beraber daha önce esnaflık yaptım ama şimdi ara verdim şimdiki düşüncem ise bi spor salonu acmak yada tutkal üretmek istiyoruz düşüncelerim nasıl sizce bana yardımcı olurmusunuz …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. Çarşamba, 04 Tem 2012 zamanında 20:48 | #2

  Spor salonu desteklenmez fakat tutkal üretimi için başvurabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. fatmagül
  Cumartesi, 14 Tem 2012 zamanında 01:48 | #3

  merhaba ben eşimden ayrıyım ama hiç bir gelirim yok benim yapmak istediğim unlu mamulleri dükkanı açmak kızım ve kendime bakabilmek

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Cumartesi, 14 Tem 2012 zamanında 15:01 | #4

  Hibe desteği alabilmek için başvuru şartlarının tamamnını taşımanız ve grişimcilik kursu sonunda hazırlayacağınız iş planınızın kabul edilmesi gerekiyor. Sektör için sorun olmaz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. didem
  Pazartesi, 16 Tem 2012 zamanında 20:49 | #5

  Merhaba ben butik çikolata dükkanı açmak istiyorum. Yaşadığım yer küçük bir ilçe ama bu içi yapan bir dükkan yok. Şartları taşıyorum ve yarın sınava gireceğim. Yetkili biri olarak şansımın ne kadar olduğunu söyleyebilir misiniz?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. Pazartesi, 16 Tem 2012 zamanında 21:47 | #6

  Öncelikle ben yetkili değilim. KOSGEBle bir bağlantım yok. Ne kadar şansınızın olduğu size bağlı? Başvuru şartlarını taşıyorsanız ve gerçekten bu işi yapabileceğinzi gösterebilirseniz hibe desteğini alırsınız. Girişimcilik kursu süresince size iş planı hazırlamayı öğretecekler zaten.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. leyla
  Cuma, 09 Kas 2012 zamanında 17:41 | #7

  bende evhanımıyım hep hayalim bi dükkan açmak tuafiye ve evde yaptığım ürünleri satabilmek için ama ne yolu izliyeceğimi bilmiyorum burdan bi kaç yere mail attım danışmanlık çıktı hepsi para taleb ediyorlar sizce ne ypmalıyım

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 8. Cuma, 09 Kas 2012 zamanında 21:30 | #8

  KOSGEB yada İŞKURa başvurursanız benim gibi para almadan sorularınızı cevaplarlar. Ayrıntılı bilgi için İş Kurmak İsteyene Hibe Olarak 27 Bin TL İsteyene Faizsiz 70 Bin TL Kredi Verilecek konusuna bakabilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 1. şimdilik geri bağlantı yok

Dikkat: Yorumlarınızın onaylanabilmesi ve varsa sorularınıza cevap alabilmeniz için yukarıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Sahte email adresi ile doldurulan uydurma yorumlar onaylanmadan silinecektir.

Bu Konu için Popüler Arama Terimleri:

kosgeb girişimcilik testi, kosgeb girişimcilik kursu sınav soruları, kosgeb sınav soruları, işkur girişimcilik kursu mülakat soruları, uygulamalı girişimcilik eğitimi girişimcilik testi cevap anahtarı, kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi girişimcilik testi cevap anahtarı, girişimcilik kursu sınav soruları, kosgeb girişimcilik sınavı soruları, kosgeb girişimcilik testi cevap anahtarı, kosgeb girişimcilik testi cevapları, girişimcilik kursu sınav soruları ve cevapları, kosgeb girişimcilik sınav soruları ve cevapları, kosgeb girişimcilik testi soru ve cevapları, kosgeb girişimcilik soru ve cevapları, kosgeb sınav soruları 2011, iskur girisimcilik sinav sorulari, girişimcilik anket soruları, uygulamalı girişimcilik eğitimi girişimcilik testi cevapları, uge girişimcilik testi cevapları, kosgeb girişimcilik test soruları, kosgeb girişimcilik kursu soruları, iskur girisimcilik sinavi, girişimcilik sınav soruları 2011, işkur girişimcilik sınav soruları-2011, girişimcilik testi cevap anahtarı, işkur girişimcilik kursu sınav sonuçları, girişimcilik sınav soruları, kosgep sınav soruları, www ortakticaret com kosgeb-girisimcilik-proje-destek-programi-uygulamali-girisimcilik-egitimi-girisimcilik-testi-sinav-sorulari, kosgeb ğirişimcilik projeleri, girişimcilik kursunda sorulan sorular, girişimcilik testi, girişimcilik anket örnekleri, uge girisimcilik testi, kosgeb uygulamalı girişimcilik eğitimi girişimcilik testi cevapları, kosgeb uygulamalı girişimcilik test soru ve cevapları, kosgeb girişimcilik sınav soru ve cevapları, girişimcilik kursu soruları, girişimcilik kursu mülakat soruları, ikur giriimcilik kursu mlakat sorular, işkur girişimcilik mülakat soruları, gırışımcılık test soruları, bir ürün hizmeti üretmeyi planlarken sizi ne cezbeder, günümüzde bir girişimci için önemli özellik nedir, günümüzde bir girişimci için en önemli özellik nedir, bir ürün hizmeti üretmeyi planlarken sizi ne cezbeder cevap, kosgeb girişimcilik sınav sonuçları, kosgeb snav sorular, kosgep girişimcilik testi, kosgep soruları