Grand Opsiyon - 60 Saniye Opsiyonlarıyla Yatırımlarınıza Başlayın Bonus Fırsatını Kaçırmayın!
ana sayfa > Bankacılık > Kredi Dosya Masrafları İçin Bankaya Verilecek Dilekçe Örneği

Kredi Dosya Masrafları İçin Bankaya Verilecek Dilekçe Örneği

Pazar, 01 Tem 2012 9.590 yorum ekle yorumlara git

Kredi Dosya Masrafları İçin Bankaya Verilecek Dilekçe Örneği


Yargıtay ve onlarca yerel mahkeme, bankaların kredi kullandırırken aldığı dosya ve diğer masrafların 10 yıl geriye dönük olarak ödenmesine hükmetti. Bunun için son 10 yılda kredi kullanan yaklaşık 12 milyon kişinin bu haktan yararlanmak için aşağıda yer alan bir dilekçe ile bankaya başvurması yeterli..

Kredi Dosya Masrafları İçin Bankaya Verilecek Dilekçe Örneği Hükümet Tüketici Kanun Taslağı’yla bankaların aldığı masrafların kaldırılması için düğmeye basmıştı. Taslak kredi kartı aidatı, hesap işletim ve dosya ücreti gibi 31 farklı kategoride alınan ücretlerin kaldırılmasını öngörüyor. Yargıtay da zaten kredi kullanılırken vatandaştan alınan dosya masrafının haksız olduğuna karar vermiş, 10 yıl geriye dönük ödenmesine hükmetmişti.

Bankalar bu ücretleri iade etmemekte direnmeye devam etse de bu direnişleri yasal değildir. Son 10 yılda çekmiş olduğunuz kredilere ait doya masraflarını geri alabilmek için aşağıdaki dilekçeyi doldurup kredi çektiğiniz banka şubesine iadeli taahhütlü posta ile gönderin yada elden teslim ederek olumsuz bir cevap almanız halinde bunu yazılı olarak isteyiniz. Aldığınız olumsuz cevapla Kredi Dosya Masrafları İçin Tüketici Hakem Heyetine Verilecek Dilekçe Örneği konusundaki dilekçeyi doldurarak Tüketici Hakem heyetine başvurmanız gerekmektedir.

Bankaya Verilecek Dilekçe Örneği

……….. Bankası …….. ili ………. şube müdürlüğüne,

Konu: Kredi masrafları iadesi.

Bankanızın ……… numaralı kredi müşterisiyim. Her kredi işleminde bankanıza, anılan krediye ait kredi masrafını ödemekteyim. Ancak, çeşitli mahkemeler ve Yargıtay kararlarıyla “Kredi masraflarının haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir.”

Bu çerçevede;

1- Şimdiye kadar bankanıza yaptığım tüm kredi masrafları ödentilerinin on yıl geriye dönük
dökümünün bir listesinin ücretsiz olarak verilmesini,

2- On yıl geriye dönük olarak kesilen masraf ücretlerinin toplamının yasal faizi ile tarafıma
iadesini,

Aksi taktirde alacağımın faiziyle birlikte tahsili için her türlü mahkeme masrafları ve
avukatlık ücretlerini bankanızdan tahsil etmek üzere yasal yollara başvuracağımı bildiririm.

Saygılarımla,

Telefon
Adres
…./…../2012
Ad, soyad,
İMZA

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Ortak Ticaret

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Bu Yazıyı Faydalı Bulduysanız Arkadaşlarınzla Da Paylaşmayı Unutmayın!

PinterestKredi Dosya Masrafları İçin Bankaya Verilecek Dilekçe Örneği konusunu Ask, Bing, Google, Yahoo ve Yandex arama motorlarında arayabilirsiniz.

  1. şimdilik yorum yok.
  1. Cuma, 07 Eyl 2012 zamanında 02:06 | #1
    Kredi Dosya Masrafları İçin Tüketici Hakem Heyetine Verilecek Dilekçe Örneği | Ortak Ticaret ile Kazanç Fırsatları | İnternetten Para Kazanma Stratejileri, Satış Ortaklığı Sistemi, ProjeX, XNetwork, XDükkan, Blog Yazarak Para Kazanmak, Ha
  2. Cuma, 07 Eyl 2012 zamanında 02:49 | #2
    Son 10 Yıla Dönük Kredi Dosya Masraflarınıı Nasıl Geri Alabilirsiniz? | Ortak Ticaret ile Kazanç Fırsatları | İnternetten Para Kazanma Stratejileri, Satış Ortaklığı Sistemi, ProjeX, XNetwork, XDükkan, Blog Yazarak Para Kazanmak, Hazır We

Dikkat: Yorumlarınızın onaylanabilmesi ve varsa sorularınıza cevap alabilmeniz için yukarıdaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Sahte email adresi ile doldurulan uydurma yorumlar onaylanmadan silinecektir.

Bu Konu için Popüler Arama Terimleri:

bankaya verilecek dilekçe örneği, bankalara verilecek dilekçe örneği, bankaya verilen dilekçe örnekleri, bankaya verilen dilekce, bankaya dilekçe örneği, bankalara verilen dilekçe örnekleri, bankalara verilen dilekçe örneği, geriye dönük kredi dosya masrafı, bankalara verilen dilekçe, dosya masrafları geri alınıyormu, bankaya verilen dilekçe örneği, bankalara verilecek dilekçe, kredi masrafları geri alınıyormu, bankaya verilecek dilekçe, ziraatten çekilen kredi dilekçe, bankaya verilecek dilekçe örnekleri, bankalara yazılan dilekçe örnekleri, bankalara verileçek dilekçe örnekleri, dosya masrafı için dilekçe örnegi, dosya masrafı için bankaya dilekçe örneği, dosya masrafları alınıyormu, kredı dosya masrafı gerı alınıyormu, dosya masrafı alınıyormu, dosya masrafı iade dilekçesi nereye verilecek, 10 yıl geriye dönük kredi dosya masrafı, bankalara gönderilen dilekçe örneği, bankaya dilekçe, 10 yıl geriye dönük kredi masrafları, bankaya gönderilen dilekçe örneği, engiribörtoyunuoyna, dosya masrafı dilekçe örneği, dosya masrafı iadesi için bankaya verilen dilekçe örneği, kredi masrafları iadesi dilekçesinin doldurulmuş örneği, dosya masrafı geri alınıyormu, dosya masrafları iade dilekce ornegi, dosya masrafları için dilekçe, ev kredilerinde kesilen dosya masrafları geri alınıyormu, kredi dosya masrafı dilekçesi nereye verilecek, kredi masrafları iade doldurulmuş dilekçe örneği, hakem heyetine verilecek dosya masrafı dilekçe örneği, dosya masraflari ve aidatlar geri aliniyormu, banka dosya masrafı dilekçe örneği, banka kredi dosya masrafı iadesi dilekçesi örneği word, dosya masrafi 10 yil geriye donuk iade dilekce ornegi indir, bankalara verilen dilekçeler, banka dosya masrafları alınıyormu, BANKAYA VERİLEN DİLEKÇELER, banka dilekçe örneği, bankaya verılen, bankalara dilekçe örneği