Serdar Yüksel Kimdir? Master Kazanç Kitabı Ne Kadar Gerçekçi?

Serdar Yüksel Kimdir? Master Kazanç Kitabı Ne Kadar Gerçekçi?


Serdar Yüksel, Web Sitesi Kurma Rehberi ve SEO Rehberi adlı iki online eğitim kitabından sonra Master Kazanç isimli kitabını çıkaran hem affiliate (satış ortağı) hem de vendor (ürün sahibi) olan biridir. Kendi ifadesiyle geçimini internetten sağlayanlardan. Türkiye’de bu tür işlerle internetten para kazanan çok kişi var. Kendisi de bunlardan birisi ve bu bilgisini paraya dökmek için biraz geç kalanlardan. “bu alanda kendini bilmez kişilerin sözüm ona eğitim setleri bu alanı öyle bir kirletti ki artık dayanamadım” şeklindeki bir ifadeyle kendini birden padişah ilan edip piyasadaki kaliteli ürünleri de bir kalemde harcayacak kadar etik dışı bir hareketin içinde olduğunun farkında bile değil.

Serdar Yüksel, Master Kazanç sitesine koyduğu yukarıdaki videoda kendi kazançlarından bahsederken XTicaret kazançlarından başlamış. Burada iki yılda kazanmış olduğu 45 Bin TLye yakın rakamı bir yıl içinde kazandığını söyleyerek yalan söylüyor. Dikkatimden kaçtı demesin kendini bu işi öğretecek kadar profesyonel gören birinin gözünden bu kadar önemli bir detay kaçamaz. Zaten videoda da görüldüğü gibi o kazançlar 2011-2012 yıllarına ait olup iki yıllık kazançlardır. Bu kazançları sadece satış ortaklığı ile de elde etmemiştir çünkü bu kazançların üçte ikisine yakını ürün satışından yani Web Sitesi Kurma Rehberi ve SEO Rehberi adlı ürünlerin satışından gelmiş olup bunların çoğunun satışını da satış ortakları yaptığından kendisinin satış miktarı üzerinde özel bir çabası ve emeği pek yok. Videodaki ekranda görünen rakam 16215 TL. Böl ikiye yıllık 8.108 TL aylık da 675 TL satış ortaklığı kazancı var. Videoda bahsedildiği gibi aylık 3,750 TL kazanç yok ortada. Sadece yanlış hesap ya da göz boyamak için verilerin yanlış yorumlanmasından ibaret.

Serdar Yüksel, XTicaret hesabından sonra ClickBank gibi daha birçok affiliate ağı varken hemen Arvixe hesabına geçiyor. Kendince sitenin adını ve adresini saklamaya çalışmış ama becerememiş. Arvixe bir hosting firmasıdır ve satılan her hosting paketi başına satış ortaklarına 70 ile 135 dolar komisyon vermektedir. Serdar Yüksel’in Master Kazanç öncesi iki ürünü de web sitesi ile ilgilidir ve bir web sitesinin olmazsa olmazlarından biri de web hosting paketidir. Serdar Yüksel Web Sitesi Kurma Rehberi ve SEO Rehberi alan müşterilerine bir de Arvixe’den hosting hesabı sattığı için o kadar para kazanabilmiştir. Master Kazanç kitabını alan hiç kimse Arvixe’den o kadar para kazanamayacaktır, emin olabilirsiniz. Sizin web sitesi olmayan kişilere web sitesi ile ilgili bir şeyler öğreten ve hosting almalarını sağlayacak bir ürününüz yoksa ayda bir iki atış yaparsanız kendinizi şanslı sayın. Elbette para harcayıp reklam vererek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Bu yazıyı neden yazdım? Amacım Serdar Yüksel’i yada Master Kazanç ekitabını karalamak yada kötülemek değildir. İnternetten para kazanma sevdasına düşen internet kullanıcılarının Serdar Yüksel gibi aylık 10,000 TL gibi kazanacağı sevdasına düşmemeleri. Zaten kendisinin gösterdiği iki ekranın aylık ortalaması da 10,000 TL değil 5-6 Bin TLlik bir kazanca denk gelmektedir. Diğer satış ortaklığı ağlarındaki kazançlarıyla bu rakam 10 Bin TL üzerine çıkabilir fakat bu iki siteyle çıkmaz zaten kazancın büyük kısmını oluşturan Arvixe sitesindeki kazançları nasıl elde ettiğini de söyledim. Ürünü alıp almamak size kalmış fakat Master Kazanç adlı ürünün sahibinin dediği gibi bir olmazsa olmaz ya da mutlaka alınması gereken bir ürün değil. Zaten Master Kazanç tanıtım sayfasının sonundaki soru cevap bölümünde yeterli açıklama samimice yapılmış.

Sorularınızı ve görüşlerinizi yorum yazarak bildirebilirsiniz.

Ortak Ticaret

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Serdar Yüksel Kimdir? Master Kazanç Kitabı Ne Kadar Gerçekçi?, 8.7 out of 10 based on 3 ratings

Share this post

25 thoughts on “Serdar Yüksel Kimdir? Master Kazanç Kitabı Ne Kadar Gerçekçi?

 1. Serdar seo uzmanı mı? Nasıl oluyordu internetten para kazanma gibi bir kelimede master kazanç a bağlı domain ilk sırada çıkıyor. Normalde bu tip kitapları önemsemem ama sırf ilk sırada çıktığı için dikkatimi çekti. Bu arada bilgilendirme için teşekkürler bir çok kişiyi faciadan kurtardın ortak.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 2. Serdar Yüksel de kendince SEO Uzmanıdır. Herkes bazı kişilerden iyi olduğu durumlar var. Bu onları SEO uzmanı yapmaya yeter mi bilemem. İlk başta alan adı alakalı kelimelerden oluşuyor ve bir buçuk yıllık bir alan adı. Backlink çalışmaları da önceden yapılmış. Birden bire ürünle beraber doğup devam eden bir site değil. Şimdi tanıtımlarla sitenin ziyaretçi sayısı ve sayfanın uzun olması nedeniyle ziyaretçilerin sitede kalma süreleri de artacağı için bu konumunu koruyacaktır. Ürün ismiyle alakalı bir domainde ilk sıraya çıkabilir miydi? Zannetmiyorum.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 3. Bu arada xticarette sadece seo kitabı varmış ve sadece 100 adet satmış. Diğer xticaret kazançları kendi çalışmalarıyla elde ettiği ortaklık kazançlarıymış ve ayrıca daha bir çok yerde kazanç geliri bulunuyormuş. Benim kafam karıştı iyice

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. SEO Rehberi kitabının satış fiyatı 79 TL. KDV hariç fiyatı da 66,95 Tl yapar. 100 adet sattıysa 6695 TL ürün satışından gelen kazancı yapar. Web Sitesi Kurma Rehberi de halen satışta ve 84 TL ödeyen herkes satın alabiliyor. Yani sadece SEO kitabı yok. şu anda üç ürünü de satışta. Yani ben ne dediysem doğru olanı o. Kazanç ekranında ürün satışından elde edilmiş 28,873 TL var. 100 tanesi SEO kitabından gelmişse 28,873-6,695=22,178 TLsini de Web Sitesi Kurma Rehberinden elde etmiştir. Ondan da yaklaşık 371 adet satılmış olması lazım. Toplamda iki yılda 470 civarında websitesi konulu kitabı satılmış. Geriye kalan 16,244 TL ise bir değil iki yılda kendi çalışmalarıyla elde ettiği satış ortaklığı gelirlerinden oluşmkta.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. öncelikle başlığa bakar bakmaz sizin bu ürünü tavsiye şeklinde bir yazı yazacağınızı sandım.Neyseki samimiyetinizle herşeyi olduğu gibi aktarmışsınız..teşekkür ediyorum…Sizin bu yönünüzü çok beğeniyorum..Para kazanmak uğruna insanları kandırmıyor ve boş şeylerle uğraştırmıyorsunuz…Dürüstlüğünüz için teşekkürler…Hakkınızı helal edin 🙂

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 6. Merhaba ortakticaret hocam, sitenizi vakit buldukça takip ederim.yazılarınız ve tavsiyeleriniz gerçekten güzel.pek yorum yapan biri degilim ama konuyu görünce yorum yapmak istedim. Ben Master kazanç’ı ilk satın alanlardan bir tanesiyim, serdar hocanın eski müşterisi olduğum için 2-3 senedir tanırım,o yüzden satın alırken tereddüt etmedim.Benim düşüncem ise biraz erken yargıladığınız şeklinde..Serdar hoca kitabın içerisinde de kazanç kanıtları vermeye devam ediyor (siteden farklı) ve gerçekten çok güzel motive ediyor insanı. Açıkçası ben çok beğendim,en beğendiğim konu ise adım adım anlatım yapılmış olması..2-3 senedir bende affiliate işindeyim,çok şükür 3-5 kuruş kazanıyoruz, hep kazançlarımı artırmak istemişimdir,master kazancı okuyunca buna inancım çok fazla arttı.o yüzden bence ürünü incelemeden karar vermeyin derim siz de diğer arkadaşlardda.Diğer satın alan arkadaşlarda yorumlarını yazarsa bence şüpheye düşen arkadaşlar için çok daha yararlı olacaktır. Allah herkese bol kazanç nasip etsin.Saygılar…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 7. Merhaba Burak, oradaki olay kazançalrın abartılması. Zaten ürünü alıp almamak size kalmış diye de belirttim yazının sonunda. Videoyu dikkatlice izlersen iki yıllık affiliate gelirleri ve kendi ürün satışlarından elde ettiği kazancı bir yılda satış ortaklığından kazanmış gibi gösteriyor. Sence doğru bir davranış mı? Kazançalrını yükske göstermek istiyorsan Xticaretten 16 bin TL kazandım ama Clickbanktan da şu kadar dolar kazandım diye gösterebilirdi. Sunumu yanlış.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 8. O kadar detayını bilemiyorum hocam ama ürün içinde direkt olarak satışlar ve farklı yerlerden kazançlarda gösteriliyor. Demek istediğinizi anladım tabi ama benm de anlatmak istediğim içeriginin çok iyi olduguydu. sizler kadar tecrübeli olmasakta ben baya eğitim seti aldım,bikaç senedir de işin içindeyim verilen bazı teknikleri hayatımda ne gördüm ne duydum, o yüzden baya takdir ettiğim için yazmak istedim yorumu. tabi sizin de dediğiniz gibi alıp almamak herkesin kendi kararı, yorumuma cvp verdiğiniz için teşekkürler üstad.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. Herkese selamlar öncelikle ben bir iki gündür bu işle alakalıyım.kafam çok karıştı araştırdıkçada daha çok karışıyor .gerçekten böyle bir şey varmı .ben bir kaza geçirdim çok sağlıklı bir insanken şimdi geçicide olsa engelliyim artık .ve bu yüzden çok boş zamanım var ve para kazanmak istiyorum yalan yanlış vaatlerle insanların ne zamanını nede hayalleri ile oynamayın lütfen .benim bu yazdıklarım burda yazılanlarla alakası yok genel durumdan bahsediyorum .ben master kazanç setini almak üzereydim ama bu yazaılanlardan sonra kime inannacağımı bilmiyorum artık bu konuyu takip etmeye devam edeceğim her kese sağlıklı günler…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. Master Kazanç sitesindeki soru cevap kısmına da dikkatlice bakarsanız bu işten kazanacağınız paranın miktarı sizin elinizde. Kalkıp da ayda 500 – 1000 TL kazanamyı beklemek ilk etapta hayalcilik olur. Benim bu konuda dikkat çekmek istediğim konu da buydu. Master Kazanç’ı yazan Serdal Yüksel ayda onbinlerce kazanıyorsa ben de bu kitabı okuyup uygulayınca çok para kazanıp köşeyi dönerim şeklinde hayallere kapılmanızı istemem. Genel olarak satış ortaklığı sistemi diye bir şey var ve emek verip zaman ayıran herkese hak ettiği parayı eninde sonunda kazandırıyor. Bu eğitim setleri de bu sürenizi kısaltmanız için deneme yanılma sürecinde heba olmamanız için daha önceden denenmiş ve internetten para kazandıran yöntemleri anlatıyor. Bu işe başlamak için Master Kazanç doğru ürün mü? Ona siz karar vereceksiniz. Alternatif olarak GooMass İnternetten Para Kazanma Kitini de inceleyebilirsiniz.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 11. Bazıları xticaret kazancının içinde xnetwork kazançlarınında olduğunu söylüyor. Tabi doğru mu orasını bilmiyorum.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 12. XDükkan satış gelirlerinden gelen tutarlar da XTicaret kazançaları içinde gösteriliyor. Aldığınız bilgi doğru.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 13. selam.Kafama takılan bi soru daha var da yardımcı olurmusunuz .master kazanç veya goomass eğitim setlerinden herhangi birini alıp başladıktan sonra başka bir ödeme gerekli olacakmı acaba .yani başka para ödememiz gerekecekmi tşk ler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 14. Elbette gerekecek. XTicaret üyeliği 20 TL. Fakat ben 35 TL verip ProjeX‘ten XDükkan almanızı tavsiye ederim. Hem 20 TLlik Xticaret üyeliğini hediye ediyor hem de XAkademi içindeki eğitim videolarına bir ay boyunca 15 TL farkla sahip olmuş olursunuz. Profesyonel blog için domain 20 TL. Hosting ise değişiyor. Web Hosting Paketleri konusundan bilgi alabilirsiniz. Yıllık 250 TL ilk başlangıç için yeterli bir bütçedir. Ama ücretsiz blog vb yöntemleri de kullanmak isterseniz güven nedeniyle satış miktarınız azalır. Yarın servis sağlayıcı hizmeti kestiğinde tüm emekleriniz boşa gider. Ayrıca reklam vermek istersneiz reklam bütçesi de ayırmanız gerekiyor fakat yavaş yavaş blogunuzla çalışırsnaız reklam için bütçe ayırmanıza çok da gerek yok.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 15. bu olaylarla 1 haftadır ilgileniyorum.herkes gibi bende ek kazanç istiyorum ama kafam gerçekten çok karıştı.hangi ürünü alacağımı şaşırdım, goomass ile master kazanç tamamen farklı kişilerin övdüğü setler.acaba hangisinde ürün çeşitliliği çok hangisinin karı yüksek hangisinin iletişim ve desteği daha iyi şaşırdım kaldım.lütfen beni tatmin edici bilgi verirmisiniz.master kazanç goomes in alt üretimimi nedir bu iş…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 16. İkisi farklı ürünler. 2009 yılında Türkiye giren bu ürünlerde GooMass ile yeni bir dönem başladı. Çünkü önceki ürünler bir iki yönteme özellikle de sadece Adwords üzerine reklam verme yöntemine odaklanmış iken GooMass ile internetten para kazandıran tüm başarılı yöntemler (PTC ve HYIP gibi küçük kazanç sağlayan ve uzun emek alanlar hariç) bir tek eğitim setinde birleştirildi ve yazarları uzun süredir müşterileri ile de ilgilenmektedir. Ürünlerin fikir veya içerik oalrak birbirinden etkilenemsi elbette doğaldır fakat biri diğerinin alt ürünüdür gibi bir durum yok. Serdar Yüksel de piyasada olan kişilerden biri olup Master Kazanç da dikkate alınabilir fakat internetten para kazanma işine ilk başlayan kişilere GooMass tavsiyem olacaktır. Bu işe başladıktan sonra tüm eğitimleri inceleyip kendinize uygun bir kazanç yöntemi seçerek ona odaklanın. Tüm yöntemlerle aynı anda uğraşmak hem konsantre olmanızı zorlaştıracaktır hem de dikaktiniz dağıldığından başarısız olmanıza neden olacaktır. Zaten bir süre sonra her şey daha da kolaylaşıp otomatikleşiyor.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 17. ben master kazanç eğitim seti almayı düşünüyordum şimdi çok kararsız kaldım arkadaşlar benim düşüncemde de öyle büyük miktarda para kazanmak değil ben ev hanımıyım yeni evliyim ve eşimin bir dünya borcu var aldığı maaş anca idare ediyor biraz olsun eşime destek olmak istiyorum ve bunun için internette bayağı zaman harcıyorum anket doldur reklam izle falan ufak tefek şeylerle uğraşıyorum ve iyi bir yere gelemedim daha doğrusu adım bile atamadım master kazanç setini gördüm ama kafamda çok soru işareti vardı acaba dolandırıcılık mı eşimi borç sıkıntısından kurtarayım derken başına daha büyük dertler açmak istemiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 18. Merhaba Seher Hanım,

  Master Kazanç Eğitim Seti bir dolandırıcılık değildir. Anladığım kadarıyla kısa yoldan köşeyi dönmek veya kısa sürede çok para kazanmak gibi boş hayalleriniz de olmadığından beklentilerinizi karşılar. Yapılan iş tamamen yasal olduğundan başınız ağrıtacak bir durum da söz konusu değildir. Daha önceden denediğiniz yöntemler gibi sonuç almazsanız toplam kaybınız eğitim setine ödediğiniz ücret kadar olacaktır. Vaktim var okuduğumu anlayıp uygulamakta da pratik bir zekaya sahibim diyorsanız internetten para kazanamamanız için bir neden yok. Bu iş için internette dolaşıp karmaşık bilgileri tek tek toparlamak doğruları ve yanlışları deneyerek öğrenmek zaman kaybının yanı sıra psikolojik olarak da yıpratıcıdır. Master Kazanç ve Goomass gibi Herhangi bir eğitim seti ile bu işe başlamak size zaman kazandıracağı gibi motivasyonunuzu da arttıracaktır. Son karar elbette sizin.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 19. Merhaba. Bende bu konu hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yapıyordum. Elbette çok iyi bilgili olmanız ve bu sistemleri tanıdığınız için burada bilgi vermişsiniz. Benim aklıma takılan sizde bu alanlardan kazanç elde ediyor musunuz veya ettiniz mi? teşekkürler.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 20. İlk satışım gerçekleşene kadar ne kadar daha moralli kalabilirim ya da siz nasıl ayakta kaldınız. Gerçekten sinir bozucu bir durum ama gerçekleştiğinde de her şeye değmiş olacağını hissediyorum. Tecrübelerinizle yardımcı olabilir misiniz?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 21. İşin özü sabırla çalışmaktan geçiyor. Vazgeçmeyin. Biraz çalışıp ilk satış gelsin diye beklemek doğru değil. Her gün düzenli çalışamnızı yapmaya devam edin. Er ya da geç mutlu sona ulaşacaksınız.

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 22. Ben de aynen öyle düşünmeye başladım şimdi
  Acaba eve katkı yapalım derken dolandırıcılık falan olur mu diye
  Gerçekten yardımcı olsun birileri bize

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 23. karine sarïipek · Edit

  merhaba . serdar hocanin e kitaplari būgūn gordum. Açikçasi biraz endişelerïm var. 3 hafta once bunu benziyen bir e kitap aldim. 3 4 tane internette açik olan bir kaç tane ders gibi bir şey geldi ve son . bir haftadir ne ses var ne de maillere cevap geliyor.yardimci olursunuz sevinirim anladim kadar uzun sure dir bu işler içindesiniz . yardimci olursunuz sevinirim. sizden sadece bir yol gostetmesini istiyorum. onceden teşekkurlar.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 24. karine sarïipek · Edit

  merhaba. gordum kadar uzun suredir goomass ile bir takïm çalïşmalar yapiyorsunuz. yaklaşik 3 hafta once satiş ortaklïk seti aldim. 10 gūndur ne maillerim cevap geliyor ne de bir ders devamini geliyor. ve açikçasi kafam karişti. ne yapmasi gerekiyor ne nasil ilerlemesi gerekiyor bilmiyorum . belki de boşuna panik yapiyorum artïk bilmiyorum.. yardimci olursunuz çok sevinirim .onceden tesekkurlar

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Post Comment